Ana Sayfa Makaleler Medeni ve Çağdaş Yaşam İçin Yaşadığımız Çevreye Sahip Çıkalım

Medeni ve Çağdaş Yaşam İçin Yaşadığımız Çevreye Sahip Çıkalım

5
0

Kötü görüntülere, çevre kirliliğine, kötü hizmetlere alışmayın, normal karşılamayın, değiştirmek için çalışalım.

Sinema, tiyatro, sosyal tesis, piknik, park vs. gittiğimiz her yerde gördüğünüz olumsuzlukları kimseyi, kurumları rencide etmeden firmaların, kurumların öneri sayfalarına yazalım.

Bu teknoloji çağında, artık önerileri, şikayetleri iletmek çok daha kolaylaştı. Bu katkı zahmetli, sıkıntı olmadan da bunu bir tıklama ile teknoloji nimetlerinden faydalanarak yapabiliriz.

Her firmanın web sayfasında mail’den, whatsAap ‘dan öneri, şikayet hatları var. Hiç, bir şey değişmez demeyin ısrarla yaşadığınız sıkıntıları yazalım, iletelim.

Daha iyi ve yaşanabilir bir çevre için, her birimizin mücadelesi, katkısı önemlidir.

Firmalar, kurumlar bu yazılarla bazıları kendilerini düzeltiyorlar. Herkes bu geliştirme adına katkı sağlarsa ve bunu görev olarak kabul ederse, eksikler, sorunlar, aksilikler düzelir ve/veya planlamaya almak zorunda kalırlar.

Bazen sizin ilettiğiniz geliştirme adına hızlı adımlar atmayabilirler, cevap dönmeyebilirler, bırakın yavaş olsunlar, bırakın dönmesinler, bizler ısrarla bunları yazmaya, iletmeye devam edelim.

Sorunları iletme, öneri, şikayetleri iletme, alışkanlığımız olmalı, bunu bir kültür haline getirmeliyiz. Bunu tabiki kişileri, firmalar yerden yere vurarak değil, katkı sağlamak adına öneri şeklinde bunu yapmamız çok önemlidir.

Sorunlarını, sıkıntıları iletmeyen, paylaşmayan bir çok insanımız sohbetlerinde herkes iletiyor, ancak bir şey değişmiyor demektedir. Ancak şunu bilmemizde fayda var, bu sohbeti yapan, ancak çevresini geliştirme için adım atmayan kendisi gibi milyonlarca insanımız var olduğunu unutmamız gereklidir.

Bizler şikayet edip, ancak çözüm için katkı sağlamayanlar kısmında olmayalım. Yerlere, denize çöpü, atıkları atanlara ortamı bırakmayalım.

Daha iyi çevre, medeni çağdaş toplum için, yapacağınız bu tür katkılar, ailemizle, sevdiklerimizle paylaşarak, olumlu, faklı hareketlerinizi paylaşabilir ve herkese örnek olabiliriz.