Ana sayfa Hakkımda

Hakkımda


1989 Yılında Koç grubunda Diners Club kredi kartlarında iş hayatına başladı. 

Halkla İlişkiler Mezunu olup, 1995 yılında Lojistik İş yaşamına Inchcape Retrans Uluslararası Dağıtım firmasında başladı.  Daha sonra Betek Boya (Filli Boya), Toys “R” Us  Oyuncak firması, TNT Lojistik, Netlog Lojistik,  İzlog Lojistik gibi firmalarda orta ve üst kademelerde yönetici olarak iş hayatıma devam etti.

Betek Boya, Netlog SAP WM, MM, SD projelerinde, Betek Boya  Oracle Sipariş Planlama, Nakliye ve Depo Yönetimi ve RFID kurulumda, Netlog ve Toys “R” Us ‘da S400, Netlog’da Çiğ Süt toplama ve planlama iş geliştirme projelerini ekibiyle birlikte hayata geçirdi.

Depolamada, 3 bin ile -90 bin palet arası depolarda, ortalama 30 bin SKU malzeme yönetimini, yaklaşık 80’ne yakın personel ile günlük ortalama 150 araç mal kabul ve yükleme operasyonunu yönetti.

Tecrübesi ile yaklaşık 5 milyon koli katma değer, paketleme operasyonlarını gerçekleştirdi.

Nakliye de 10 ayrı lokasyonda, 60’a yakın personel , günlük 1000’e yakın araç tedarik, filo yönetimi hizmetleri sundu ve yönetti. Bir çok firmanın Nakliye süreçlerini yeniden tasarladı, filo alt yapısını değiştirdi.

Bir çok operasyonda yaptığı çalışmalarla, %10 ile %30 arasında verimlilikler sağladı.

2001 yılında kurulan ve sektör  profesyonellerinin üye olduğu, Lojistik Derneği’nin kurucu  üyeliğini  yaptı. Daha sonra çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulunda görev yaptı.

2012 yılı Şubat ayında 24 yıllık Lojistik tecrübem sonra, Lojistik sektöründe Danışmanlık yapmak üzere  4PL  Danışmanlık ve Lojistik Hizmetleri  şirketimi kurdu.  10 yıldır sektörde çeşitli firmalara Lojistik Danışmanlık hizmeti vermektedir.  www.4pl.com.tr

Yaklaşık 80’ne yakın firmaya Depolamada, dağıtım süreçlerinde, Sıfırdan depo kurulumu, depo tasarımı dizaynı, Nakliye-Depolama yazılım sistem gibi konularda tecrübeli ekibi ile birlikte Danışmanlık hizmetleri verdi.

2017 yılında, Sektör’de Dijital haber sitesi  www.lojistikcilerinsesi.biz haber sitesini kurdu. Türkiye’de 32 Üniversitenin Lojistik Öğrenci kulüpleriyle birlikte etkinlikler yapmaktadır.

Aşağıdaki konularda çeşitli dergilerde, sektör çalışanlarıyla bilgilerini paylaşmak üzere makaleler yazdı.

• Depolarımızın önemi! Müşteri Beklentilerinin önemi! Depo Hizmetinde dikkat edilecekler!
• Lojistik Master Planına İhtiyacımız var.
• Başarı için İşimizi sevmeli ve bu pozitif enerjisi etrafımıza yaymalıyız.
• Tır-Kamyon Garajlarının Yönetim Anlayışı Değişmeli,
• Kooperatifler ve Gelişen-Değişen Taşımacılık Yönetim Anlayışı,
• Süt Sektörü ve Süt Toplama Lojistiği,
• Fiyat Kırmalar Kamyon Sahiplerini Eritiyor.


Birçok kuruluşta eğitim verdi. Birçok Sempozyum, Zirve  ve Üniversite’deki organizasyonlarında konuşmacı olarak katılım yaptı.

500’e yakın Lojistik çalışanına eğitim verdi.